معرفی استانداردهای صنعت تابلوسازی و بررسی آن ها
استانداردهای صنعت تابلوسازی

استانداردهای صنعت تابلوسازی باید در حین تولید و ساخت تابلو رعایت شوند. در غیر این صورت نتیجه نهایی کار راضی کننده نخواهد بود. این استانداردها شامل فضای کارگاه , ابعاد تابلو , المان های بکار رفته در تابلو و ….. می شود. در این مطلب به طور کامل و جامع به معرفی استانداردهای صنعت تابلوسازی اشاره می کنیم. همچنین شما می توانید برای اطلاعات بیشتر از تابلو چلنیوم با کارشناسان ما در تابلو رویال تماس بگیرید.

 

 چگونه این استاندارد ها مشخص می شوند ؟

استانداردهای صنعت تابلوسازی مانند صنایع دیگر در افزایش کیفیت نهایی کار تاثیر گذار هستند. هیچ گاه نمی توان تصور کرد که یک تابلوی تبلیغاتی بدون رعایت استانداردها ساخته شود. در غیر این صورت شاهد تبلیغی با تاثیر منفی خواهیم بود. استانداردهای صنعت تابلوسازی از جهات مختلفی قابل بررسی هستند.

فضای کارگاه

اولین فاکتوری که جزو استانداردهای صنعت تابلوسازی محسوب می شود فضای مناسب کارگاه است. اغلب کارگاه های تابلوسازی دارای فضایی بزرگ با تمام امکانات هستند که تمام مراحل ساخت و تولید تابلوها به بهترین نحو در آن انجام خواهد شد. هیچ کدام از کارگاه ها نمی توانند بدون در نظر گرفتن برخی از فاکتورها به فعالیت خود ادامه دهند.

ابزار مناسب

استفاده از ابزار آلات مناسب می تواند استاندارد و کیفیت ساخت تابلو را افزایش دهد. به طور مثال ابزارهایی مانند زاویه زن و دستگاه برش لیزری جزو ابزارهایی به شمار می روند که تمام تابلوسازان باید از آن ها استفاده کنند. تابلویی که حروف برجسته آن به وسیله دست زاویه دار شده اند نمی توانند در دسته تابلوهای استاندارد قرار بگیرند. زیرا این روش می تواند کیفیت و زیبایی نهایی کار را کاهش دهد. همچنین صرف زمان و زحمت بیشتر نیز مقرون به صرفه نیست و می تواند موجب کندی در روند تولید تابلو شود. برای اطلاعات بیشتر از لوازم تابلوسازی شما می توانید مقالات دیگر ما را مطالعه کنید.

طراحی

طراحی تابلو تبلیغاتی دارای استانداردهایی است. در ابتدای امر طرح اصلی تابلو در نرم افزارهایی مانند فتوشاپ و کرل انجام می شود. طرح مورد نظر باید از نظر گرافیکی و ایده پردازی دارای استانداردهای صنعت تابلوسازی باشد. به طور مثال به کار گیری رنگ های مکمل و متضاد می تواند به میزان چشم گیری در افزایش زیبایی تابلو موثر باشد. استفاده از گرافیست های حرفه ای می تواند نتیجه کار را عالی کند. برخی از گرافیست های تازه کار به اصول اولیه طراحی بیلبورد و تابلوهای تبلیغاتی آشنا نیستند. به همین دلیل توصیه می شود که ساخت تابلو را به دست افراد متخصص و مجرب بسپارید.

متریال

استفاده از متریال مرغوب جزو اصلی ترین استانداردهای صنعت تابلوسازی به شمار می رود. در سال های گذشته متریال بکار رفته در تابلوهای تبلیغاتی بسیار محدود بودند و اغلب تابلوها از جنس بنر بودند که بر روی یک اسکلت فلزی نصب می شدند. این نوع از تابلوها مقاومت پایینی نسبت به عوامل جوی مانند طوفان و تابش نور خورشید داشتند و بعد از گذشت مدت کوتاهی دچار رنگ پریدگی و پارگی می شدند. اما امروزه متریال مختلفی برای بکار گیری در تابلوسازی وجود دارد که می توان به ورق های پلکسی , چوب ترموود , استیل و … اشاره کرد. تابلوهای چلنیوم جزو تابلوهای پرطرفدار محسوب می شوند که غلب آن ها از ورق های پلکسی ساخته می شوند. ورق های پلکسی جزو استاندارد ترین متریال به شمار می روند که دارای جذابیت و زیبایی بی نظیری هستند.

حروف برجسته تابلوهای تبلیغاتی که با ورق های پلکسی ساخته می شوند دارای مزایای زیادی از جمله مقاومت در برابر تابش نور خورشید , عدم نفوذ آب , مقاوم به سرما و گرما و … هستند. به همین دلیل است که این نوع از متریال را می توان جزو فاکتورهای مهم در استانداردهای صنعت تابلوسازی محسوب کرد.

نورپردازی

امروزه کمتر تابلوی تبلیغاتی در سطح شهر وجود دارد که فاقد نورپردازی است. نورپردازی از دیگر استانداردهای صنعت تابلوسازی است که می تواند علاوه بر افزایش جذابیت تابلو به زیباتر کردن چهره شهر نیز کمک کند. نورپردازی دارای اصول و قواعدی است که باید در هنگام ساخت تابلو به آن توجه کرد. به طور مثال لامپ های SMD و  LED جزو بهترین لامپ هایی هستند که می توان در تابلوهای تبلیغاتی به کار برد. زیرا کم مصرف هستند و انرژی زیادی تولید نمی کنند. همچنین ضد آب بودن آن ها باعث می شود تا در اقلیم هایی که دارای بارش باران و برف در طول سال هستند بتوانند از این نوع نورپردازی استفاده کنند.

ابعاد تابلو

استانداردهای صنعت تابلوسازی ایجاب می کند که ابعاد تابلو متناسب با مساحت مغازه و سردرب آن باشد. نصب تابلوی بزرگ بر سردرب مغازه ای کوچک به وضوح در ذوق مشتری خواهد زد. همچنین نصب تابلوی کوچک در مغازه و فروشگاه های بزرگ نیز موجب خواهد شد تا به خوبی در معرض دید مشتری قرار نگیرد. زیرا تابلوهای تبلیغاتی جزو ابزارهای جذب مشتری و افزایش رونق کسب و کار است.

متن تابلو

متنی که باید بر روی تابلوی تبلیغاتی حک شود باید بسیار کوتاه و مختصر باشد. بهتر است از کوتاه ترین کلمات و عبارات استفاده کنید و پیام خود را به صورت تصویر بر روی تابلو درج کنید. زیرا برای مشتری جذابیت بصری ایجاد می کند. همان طور که می دانید حافظه دیداری افراد بسیار قوی است و اگر پیام خود را به خوبی در تابلو تصویر کنید تاثیر بسیار مثبتی بر ذهن مشتری خواهید گذاشت. کمپانی های بزرگ مانند اپل و نایک نیز از همین تصویر سازی استفاده کرده اند. تا جایی که امروزه هر فردی که نام اپل را می شنود سریعا لوگوی آن در ذهن او تداعی می شود.

کسب مجوز نصب تابلو

یکی از استانداردهای صنعت تابلوسازی که کمتر به آن پرداخته می شود کسب مجوز نصب تابلو از شهرداری است. هیچ کسب و کاری نمی تواند بدون دریافت مجوز اقدام به نصب تابلو کند. همچنین پرداخت مالیات و هزینه های جانبی نیز از ضروریات است.

پست های اخیر

درباره ما

شرکت تابلو نگاه، یکی از برترین و پیشروترین شرکت‌های حوزه تبلیغات و برندینگ در کشور می‌باشد. با بیش از ده سال سابقه فعالیت در این صنعت، ما به عنوان یک تیم متخصص و متعهد، به ارائه راهکارهای نوآورانه و اثرگذار برای افزایش نرخ تبدیل و بهبود شناخت برندها می‌پردازیم

ساخته شده توسط سی فایو