تابلو ال ای دی

تابلو ال ای دی | تابلو ال ای دی چیست ؟

تابلو ال ای دی :

تابلو ال ای دی همچون تلویزیون شهری یک نوع نمایشگر دیجیتال است که المان های اصلی تشکیل دهنده آن لامپ های LED هستند . تابلو ال ای دی در مقایسه با تابلوهای تبلیغاتی دیگر همچون تابلو نئون ، تابلو فلکسی و بنر بهتر است چون می تواند نوشته و تصاویر را به حرکت در آورده و بر چشم بصری بیننده تاثیر بگذارد .

تابلو ال ای دی چیست ؟

تابلو ال ای دی نوعی نمایشگر دیجیتالی است که ماژول ها یکی از اجرای اصلی و مهم آن تلقی می شوند و این ماژول ها هستند که نحوه نمایش کاراکترها و تصاویر برنامه ریزی شده در تابلو ال ای دی را به تصویر می کشند . در واقع یک تابلو ال ای دی با کنار هم قرار گرفتن قطعاتی نظیر ماژول ها ، منبع تغذیه یا پاور ، کنترلر و قاب تابلو ال ای دی ساخته و آماده نصب می شود . تابلو ال ای دی قادر است کاراکترها و تصاویر مدنظری را که برای تبلیغات در نظر گرفته اید را به شکل دلخواه و برنامه ریزی شده به نمایش درآورد و نظر هر رهگذری را جذب نماید . تابلو ال ای دی قابل نصب در هر مکانی است و می توان از آن به عنوان تابلو سر در مغازه و یا تبلیغات محیطی بهره برد . حال یک سوال مطرح می شود و آن اینکه :

ماژول تابلو ال ای دی چیست ؟

ماژول یک قطعه الکترونیکی قابل تعمیر و یا قابل تعویض است که بر اساس برنامه ای که برای آن در نظر گرفته می شود ورودی هایی را دریافت می نماید و پس از پردازش ورودی ها ، آنها را به عنوان خروجی به نمایش می گذارد . شما با استفاده از تابلو ال ای دی می توانید افکت ها و انیمیشن های ویژه ای با رنگ ها و نورپردازی های متفاوت را به نمایش بگذارید .

انواع تابلو ال ای دی :

تابلو ال ای دی ثابت :

در این روش نوشته و تصاویر نمایشی به صورت ثابت و بدون تحرک ایفای نقش می کنند و فقط از خود نور ساطع کرده و ذهن بیننده را درگیر می نمایند .

تابلو ال ای دی روان :

نوشته و تصاویر توسط تابلو ال ای دی روان به حرکت در می آیند و انیمیشن زیبایی را اجرا می کنند که خود تابلو ال ای روان دارای مدلهای زیر می باشد .

تابلو ال ای دی تک رنگ :  طراحی این مدل تابلو به گونه ای است که می تواند فقط یک رنگ را به معرض نمایش در آورد مثلا اگر شما رنگ قرمز را برای تابلوی تبلغاتی خودتان انتخاب می کنید همه نوشته ها و تصاویر با رنگ قرمز به نمایش گذاشته می شود .

تابلو ال ای دی سه رنگ : شما می توانید با طراحی این نوع تابلو تبلیغاتی از سه رنگ مجزا استفاده کنید مثلا بخشی از متن با رنگ قرمز ،  بخشی سبز و بخشی هم یک رنگ دیگر .

تابلو ال ای دی تمام رنگ : این مدل تابلو برآورده کننده تمام انتظارات از یک تابلوی تبلیغاتی می باشد که می توان هر چیزی شامل فیلم ، عکس ، تیزرهای تبلیغاتی و متن ها را در آن به معرض نمایش درآورد  .

قیمت تابلو ال ای دی :

قیمت تابلو ال ای دی با در نظر گرفتن نوع تابلو ال ای دی ، جنس و کیفیت ماژول ها ، نوع لامپ های ال ای دی ، جنس و کیفیت برد کنترل ، پاور ، قاب تابلو ال ای دی و ضد آب بودن و جنس واشرها سنجیده می شود . قیمت تابلو ال ای دی ثابت نسبت به قیمت تابلو ال ای دی روان کمتر است .

 

قطعات تشکیل دهنده تابلو ال ای دی :

ماژول : ماژول های ال ای دی بلوک های آماده ای هستند که از کنار هم قرارگرفتن این بلوک های آماده در قاب مخصوص روشنایی یک تابلو ال ای دی فراهم می شود . در صورت خرابی ، ماژول ها به راحتی قابل تعویض هستند و در واقع رنگ ماژول ها تعیین کننده رنگ ال ای دی شماست و ماژول های فول کالر تمامی رنگ ها را به معرض اجرا در می آورند .

برد کنترل : برد کنترل وظیفه برنامه ریزی و مدیریت نمایش led  را بر عهده دارد این بردها در مدلهای Cpower ، M31 ، M20 ، C10 ، Q41  و غیره موجود است که  می توان به دو صورت آن را به تابلو متصل نمود یا به صورت دائم در پشت تابلو قرار می گیرد و یا در حافظه تابلو ذخیره کرده آن را بر می داریم .

منبع تغذیه تابلو led :

پاور و یا منبع تغذیه وسیله ای است که جریان برق مورد نیاز را به برد کنترل و ماژول ها انتقال می دهد باید بین جریان عبوری ماژولها ، پاور و منبع تغذیه هماهنگی ایجاد شود .

واشرآب بندی : برای جلوگیری از  نفوذ آب به داخل تابلو روان از واشرها و چسب هایی استفاده می شود .

مزایای تابلو ال ای دی :

جذابیت بیشتری نسبت به تابلو نئون دارد .

دارای مصرف برق کم

طول عمر بیشتر

ضد آب

به راحتی نمی شکند .

می توان نور آن را به اندازه دلخواه تنظیم نمود .

می توان از تصاویر انیمیشنی زیبا برای نمایش استفاده کرد .

در صورت خرابی ماژول ها به راحتی می توانید آنها را تعویض کنید .

در صورتی که از ماژول تک رنگ یا سه رنگ استفاده می کنید می توانید نوع رنگ نوشته خود را با تغییر ماژول ها تعویض نمایید .