تابلو چلنیوم نوراندریک

تبلیغات بخش غیرقابل انکار هر نوع کسب و کاری است که به نوعی با مشتری درگیر است ، اگر می خواهید مشتریان بیشتری به سمت کسب و کار شما بیایند و به طور کل اگر می خواهید دیده شوید می بایست دست به ترفندهای تبلغاتی بزنید ، زیرا بدون تبلیغات شما هرگز دیده نخواهید شد و حیطه کاری شما توسعه پیدا نخواهد کرد. در هر نوع کسب و کاری که فعالیت دارید حرف اول مشتری است ، پس برای حفظ مشتریان قدیمی و کسب مشتریان جدید باید رقابت کنید ، کالاهای باکیفیت و با قیمت مرقوم به صرفه ارائه نمایید ، رفتار بازار و مشتریان را رصد کنید تا از قافله رقابت جا نمانید . در دنیای مدرن امروزی طراحی دکوراسیون داخلی و بیرونی محل کسب و کار بسیار حائز اهمیت است و بیشتر مشتریان فقط به مکان هایی مراجعه می کنند که شیک و مدرنیته طراحی شده باشد و دارای ویترین و نمای شیکی باشد . یکی از عواملی که سبب زیبایی نما و دکوراسیون مغازه و محل کسب می شود تابلو مغازه می باشد و یکی از انواع تابلوهای تبلیغاتی که توانسته به عنوان یک تابلو زیبا و شیک مطرح شود  تابلو چلنیوم می باشد .

تابلو چلنیوم انواع و اقسام متعددی دارد  که هر کدام بر اساس تکنیک های ساخت و نحوه نورپردازی نام گذاری شده اند .  با ورود دستگاه های چلنیوم ساز ساخت انواع حروف برجسته چلنیوم با استفاده از متدها و ترفندهای خاص در صنعت تابلوسازی مطرح شد ، از ورق های چلنیوم برای ساخت حروف ترکیبی نیز بهره می برند ، با این همه مزایا و با اینکه تابلو چلنیوم زیبا و با دوام و یک تابلوی به روزی است اما قیمت تابلو چلنیوم نسبت به سایر تابلوهای تبلیغاتی همچون تابلو استیل ، تابلو نئون پلاستیک ، تابلو فلکسی و تابلو کامپوزیت کمی بالاتر است برای همین هم اکثر افرادی که بودجه کمتری برای ساخت تابلو تبلیغاتی در نظر گرفته اند و یا طبق سلیقه ای که دارند سایر تابلوها را به عنوان تابلو سر در مغازه انتخاب می کنند اما اگر می خواهید تابلوی به روزی داشته باشید تابلو چلنیوم بهترین گزینه برای حال  حاضر است . تابلو چلنیوم با اسامی متعدد همچون تابلو چلنیوم الماسی ، تابلو چلنیوم ستاره ای ، تابلو چلنیوم کریستال ، تابلو چلنیوم لترمکس و غیره ساخته می شوند و هر کدام تکنیک های ساخت مختص به خود را دارند ، در اینجا می خواهیم به طور مختصر در مورد تابلو چلنیوم نوراندریک به بحث بپردازیم.

تابلوسازی نور اندریک :

هنگام ساخت تابلو چلنیوم اگر علاوه بر نورپردازی داخل حروف برجسته چلنیوم ، در پشت کار نیز نورپردازی انجام پذیرد به اصطلاح تابلوسازی نوراندریک یا نور مخفی (space) گفته می شود.

نحوه ساخت تابلو چلنیوم نوراندریک

برای ساخت تابلو چلنیوم نوراندریک نیز مانند سایر تابلوهای تبلیغاتی در ابتدا حروف برجسته توسط نرم افرارها طراحی می شود و سپس حروف توسط دستگاه برش لیزری بر روی پلکسی لیزر می شود . برای ساخت تابلوی تبلیغاتی نور اندریک نیز از متریال چلنیوم و پلکسی گلاس استفاده می شود ، اگر می خواهید تابلوی بادوام و با کیفیتی داشته باشید می توانید از ورق های پلکسی گلاس تک لایه با برند چوچن یا یرلانگ تایوان بهره ببرید . پس از لیزر نمودن حروف برجسته لبه چلنیوم دور تا دور پلکسی چسبانده می شود و تمام شیارها و مراحل خم کاری حروف در این مرحله از کار انجام می پذیرد ، لبه تابلو چلنیوم نور اندریک با برندهای متفاوت وارد بازار می شوند که یکی از بهترین نوع آن آلوراپید می باشد که از کیفیت فوق العاده ای برخوردار است و در مقابل شرایط محیطی مقاوم می باشد اما استفاده از برند آلوراپید دارای هزینه بالاتری است ، اگر بودجه کمتری برای ساخت تابلو در نظر گرفته اید می توانید از برندهای محبوبی نظیر آلووان و یا آلوشاین نیز استفاده نمایید ، این  اجناس نیز دارای مرغوبیت خوبی در حوزه تابلوسازی می باشند . پس از تمام شدن مرحله چسباندن لبه حروف نوبت به زیرسازی حروف برجسته می رسد که برای زیرسازی نیز بهتر است از ورق های پی وی سی ۱۰ میل با برش CNC استفاده نمایید . حال نوبت به نورپردازی حروف برجسته نوراندریک می رسد ، برای نورپردازی تابلو برجسته نور اندریک از لامپ های SMD  استفاده می شود . این لامپ ها بر روی لایه زیرین تابلو چلنیوم نور اندریک نصب می شود و برای نوردهی بهتر بر روی لایه زیرساز نیز از پشت حروف برجسته ، لامپ های SMD نصب می گردد . هنگام نورپرازی تابلو چلنیوم نور اندریک برای نورپردازی داخل حروف برجسته ، یک فضای خالی چند سانتی متری نسبت به زمینه کار ایجاد می شود تا نور بتواند از پشت کار به زمینه آن بتابد که این روش را به اصطلاح نوراندریک می گویند . در طراحی تابلو چلنیوم نوراندریک برای خلق تابلوی زیباتر و مشتری پسندتر می توانیم از ترکیب دو یا چند رنگ که به اصطلاح استروک دادن نامیده می شود استفاده نماییم . انجام این کار با چسباندن برچسب های استیکر و یا توسط چسباندن یک ورق بر رو یا زیر لایه اولیه انجام می پذیرد . تابلوهای تبلیغاتی نور اندریک با پایه های چند سانتی متری بر روی نمای تابلو نصب می شوند و جلوه  زیبایی را به عنوان تابلو مغازه برای شما به ارمغان می آورند.

تابلو استیل نور اندریک :

تابلو استیل نیز به عنوان یکی از تابلوهای مدرن و بادوام می باشد که نوعی تابلو فلزی محسوب می شود . تابلو حروف استيل برجسته هم یکی از تابلوهای تبلیغاتی پرطرفدار در حوزه تابلو سازی است و در طرح ها و رنگ های متنوع ساخته و نصب می شود . به دلیل اینکه حروف برجسته استیل  نمی توانند نور را از خود عبور دهند برای نورپردازی آنها از پرتاب نور از پشت حروف به صورت نور مخفی که به اصطلاح نوراندریک تلقی می گردد ، استفاده می شود ، رویه حروف استیل حاوی دو رنگ طلایی و نقره ای براق و خش دار از جنس یک میل نگیر می باشد که توسط آهنربا جذب نمی شود و برای ساخت لبه حروف از تسمه استیل ۱٫۵ تا ۳ سانتی متر بهره می برند .