لایت باکس آلمینیومی

تابلو لایت باکس آلومینیومی، یکی از انواع لایت باکس ­ها بوده که از رویه بک لایت فلکس یا پلکسی ساخته شده و جنس بدنه یا قاب این نوع لایت باکس­ها از آلومینیوم می­باشد. داخل این نوع لایت باکس سیستم روشنایی SMD یا LED به کار رفته که دارای دوام و عمر طولانی است و میزان مصرف برق آن بسیار کم می­باشد. همچنین به علت استفاده از این سیستم روشنایی در تابلو لایت باکس آلومینیومی، نور یکدست و یکنواختی به صفحه تابلو داده شده که جلوه تصویر را زیباتر می­کند.

کاربرد تابلو لایت باکس آلومینیومی :

تابلو لایت باکس آلومینیوم، نوعی از تبلیغات محیطی هستند که قابل نصب در بیشتر مکان­ها و فضاها بوده و به عنوان تابلو تبلیغاتی بزرگ یا کوچک کاربرد دارند. لایت باکس ­های ساخته شده در مترو معمولا  از نوع تابلو لایت باکس آلومینیومی می­باشند.

با در نظر گرفتن آن که بازار رقابت بین صنایع مختلف روز به روز در حال افزایش بوده و ارزش تبلیغات در جلب توجه مشتری، توجه به کیفیت آن بسیار مهم است. در تمام فروشگاه­ ها، مغازه­ ها، مراکز فروش تجاری و سوپر مارکت­ها می­توان از تابلو لایت باکس آلومینیومی استفاده کرد.

آنچه که باعث ایجاد تفاوت بین لایت باکس­ و سایر تابلوهای تبلیغاتی شده، تفاوت آن­ها در جلب نظر مشتری است. به دلیل نوری که از پشت کار تابیده می­شود، کیفیت تصویر به شدت چشم نواز بوده و توجه مردم را بسیار جلب می­کند. طراحی و ساخت این نوع تابلوهای لایت باکس به شکل آویز، ایستاده و گردان صورت می­گیرد.

نوع طراحی:

برای طراحی و ساخت تابلوهای لایت باکس، علاوه بر ذوق و سلیقه هنری در متن و خلق اشکال، باید به نوآوری در طراحی­ نیز توجه زیادی داشت به گونه ­ای که بیشترین اثرگذاری را بر مخاطب داشته باشند. تابلو لایت باکس آلومینیومی در طول روز ظاهر زیبا و شکیل دارد و در زمان شب که چراغ آن روشن می­شود، به علت نور ملایم مکان­های عمومی و فروشگاه­ها، جلوه زیبایی داشته و توجه مردم را جلب می­کند. به همین علت در طراحی لایت باکس به صورت حرفه­ ای، عواملی از جمله نوع محصول، فضای فروشگاه، میزان تردد مردم در محیط اطراف، شرایط محیطی و ظاهری متناسب و زیبا، در نظر گرفته شده تا توجه مشتریان به خوبی جلب شود. لایت باکس­ آلومینیومی در سه سایز مختلف با ضخامت­های ۵ ، ۷ و ۱۳ سانتی­متر ساخته می­شوند.

به دلیل آن که فریم­های این نوع تابلو از آلومینیوم ساخته شده، هیچ گونه حاشیه، قاب، منگنه، گیره و اضافاتی نداشته و تنها چیزی که بیننده از روبروی تابلو می­بیند، یک تصویر نورانی با حاشیه ای بسیار کم است. به همین علت این تابلو برای فضاهای داخلی و خارجی ایده آل است.

تفاوت نوع چاپ لایت باکس آلومینیومی :

نوع چاپ در لایت باکس آلومینیومی هم میتواند بک لایت باشد و هم اینکه میشود از چاپ وینیل استفاده کرد . بک لایت به طور معمول روی یک پلکسی سفید قرار گرفته و یک پلکسی شیشه ای نیز به عنوان محافظ چاپ روی آن قرار میگیرد. در این روش چاپ بک لایت به راحتی قابل تعویض است . در روش اجرای دیگر پلکسی شیشه ای حذف شده و چاپ وینیل روی پلکسی سفید چسبانده میشود.

تفاوت این دو روش برای زمانیست که بخواهیم تابلو را در محیط باز استفاده کنیم . چاپ بک لایت ضد آب نبوده و در مقابل نور آفتاب نیز دچار رنگ پریدگی میشود . ولی متریال وینیل با دستگاه آوت دور چاپ شده و مقاومت بالایی در محیط باز از خود نشان میدهد.

تابلو لایت باکس آلومینیومی علاوه بر کاربرد تبلیغاتی، در دکوراسیون نیز نقش مهمی دارد. در یک تابلو دکوراتیو می­توان از تابلو لایت باکس با طرح و شکل دلخواه استفاده کرد.